Máme sjednané spoření u Komerční banky pro naše dítě a jsme spokojení – vyhovuje nám úroková
sazba i celkové podmínky. Rozhodně bychom neměnili, tento spořicí účet splnil naše očekávání.
Recenze na spořicí účet od Komerční banky
Stejně tak jako všechny ostatní velké bankovní ústavy, tak i Komerční banka nabízí svým klientům možnost spoření. Pojďme se na něj podívat trochu detailněji.
Spoření u KB zahrnuje celou řadu produktů – od doplňkového penzijního spoření (pro děti i pro dospělé), přes klasický spořicí účet, spořicí účet pro děti, termínované vklady nebo stavební spoření. Základní spořicí účet je možné získat k běžnému účtu u Komerční banky bez dalších poplatků a jeho vedení je bezplatné. Úročení je vždy dle aktuálního sazebníku banky, ke dni 25.11.2021 byla u vkladů do 200 000 Kč základní úroková sazba 0,10 %, fixní úroková sazba 0,10 % a obě sazby dohromady 0,20 %.
Za sjednání ani za vedení spořicího účtu se nemusí nic platit, což platí i pro spořicí účet Junior, určený dětem od 0 do 18 let.
U spořicího účtu si můžete vybrat variant- Konto Bonus a Konto Bonus Invest. To první je vhodné pro ty, jenž chtějí mít okamžitý přístup ke svým financím, naopak Bonus Invest je určený těm, kteří část svých peněz výhodně investovat. Obě dvě konta lze snadno spravovat i prostřednictvím internetového i mobilního bankovnictví Komerční banky.
Dětské spořicí konto Junior má ve srovnání s dospělou verzí výhodnější úrokovou sazbu – až do výše vkladu 100 000 Kč se úročí sazbou 1 % ročně. Společné pak mají to, že jejich vedení, vklady na účet, příchozí platby atd. jsou poskytovány zdarma.
Parametry spořicího konta
Co musí žadatel splňovat?
K tomu abyste si mohli zažádat o spořicí účet u Komerční banky, musíte splňovat jen tři základní podmínky: mít alespoň 18 let, mít u KB založený běžný účet a doložit dva doklady totožnosti.
Jak si o spořicí účet Komerční banky zažádat
Nejčastěji kladené otázky
Jaký je rozdíl mezi spořicími konty Bonus a Bonus Invest?
Pro obě spořicí konta je společné, že peníze ze spoření máte kdykoliv k dispozici. U konta Bonus Invest je rozdíl v tom, že můžete kromě spoření navíc také investovat do podílových fondů a za to získat bonusovou sazbu. Na rozdíl od konta Bonus si jej můžete založit pouze v kamenné pobočce banky.
Nabízí Komerční banka i nějaké spoření pro děti?
Ano, kromě klasického spořicího účtu má Komerční banka také speciální spořicí účet Junior. Ten je určený pro děti už od jejich narození a do 100 000 Kč nabízí výhodnější úrokovou sazbu než běžné spoření pro dospělé, konkrétně je to 1 % ročně. Vedení účtu, vklady na účet, tuzemské příchozí úhrady, internetové bankovnictví… to je vše je zcela zdarma.
Má Komerční banka v nabídce i nějaké penzijní spoření?
Ano, dokonce hned ve dvou variantách – základní doplňkové penzijní spoření a doplňkové penzijní spoření pro děti. U základní varianty můžete dostat od státu až 6 360 Kč ročně, u dětské pak 2 760 Kč. Přispívat na vaše spoření vám může i váš zaměstnavatel, navíc pokud máte od Komerční banky A kartu, za každou platbu s ní dostanete 1 % z platby na penzijní účet.
Musím kvůli založení spořicího účtu chodit na pobočku banky?
U varianty Konto Bonus nikam chodit nemusíte, spoření si můžete sjednat po telefonu nebo v mobilní aplikaci Komerční banky. Naopak u konta Bonus Invest je nutná fyzická návštěva pobočky.
Platí se za vedení spořicího účtu nějaký poplatek?
Ne, vedení spořicího účtu je u Komerční banky zcela zdarma.
Největší výhody účtu
Nevýhody
Další spořicí produkty od Komerční banky:
Spořicí účet Junior – speciální spořicí účet pro děti od narození až do jejich 18 let. Až do výše 100 000 Kč má zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % p.a., vedení účtu a příchozí úhrady jsou zdarma, stejně tak i vklady na účet nebo internetové bankovnictví. Sjednat tento účet svým dětem můžete online na webu Komerční banky, telefonicky nebo na některé z poboček.
Termínovaný účet – peníze si na něj můžete uložit maximálně na jeden rok, minimální částka je 5 000 Kč. Lze na něj uložit peníze v korunách, eurech i amerických dolarech. Vedení účtu, příchozí platby v korunách i výběr při splatnosti jsou zdarma.
Termínovaný vklad s individuální sazbou – zde je minimální částka vkladu 5 000 000 Kč. Vložit lze peníze v jakékoliv měně, která je na aktuálním kurzovním lístku Komerční banky. Obchody lze sjednávat buď prostřednictvím dealera nebo na internetu přes KB eTrading.
Stavební spoření – můžete získat státní příspěvek 10 %, maximálně až 2 000 Kč ročně. Výhodou je vyšší úroková sazba než na běžném či spořicím účtu, na konci vázací lhůty navíc můžete peníze použít na libovolný účel. Pokud potřebujete peníze dříve, lze si sjednat překlenovací úvěr až do výše 800 000 Kč.
O Komerční bance
Komerční banka je jedním z největších českých bankovních ústavů. Její založení se datuje do roku 1990, kdy vznikla vyčleněním obchodní činnosti z bývalé Státní banky československé. Důležitým milníkem v historii banky je rok 2001, kdy se stala součástí silné mezinárodní bankovní skupiny Société Générále. O vysoké oblíbenosti Komerční banky svědčí mimo jiné i fakt, že se stala 7x vítězem v prestižní anketě Banka roku.
Komerční banka nabízí komplexní široké portfolio produktů, jak pro běžné občany, tak i pro podnikatele a firemní klientelu. Pro běžné občany má v nabídce kromě spoření běžné účty (pro dospělé, pro studenty i pro děti), platební karty (debetní i kreditní), několik druhů půjček i hypoték, investiční produkty a širokou nabídku pojištění.
Samozřejmostí je pak mobilní a internetové bankovnictví a podpora moderních platebních metod Google Pay a Apple Pay.
Kontakty a adresa
- Jméno firmy: Komerční banka a.s.
- Sídlo: Na Příkopě 33, 114 07 Praha 1
- IČ: 45317054
- Telefon: 800 521 521
- E-mail: [email protected]
- Web: www.kb.cz
Zkušenosti klientů:
Se spořicím účtem od Komerční banky jsem maximálně spokojená, vyhovuje mi po všech
stránkách. Určitě ho mohu doporučit i ostatním, kteří uvažují o výhodném spoření.
Alternativy (podobné spořicí účty)
Spořicí účet od Equa bank (u částek do 200 000 Kč má roční úrok až 0,4 %, u vyšších částek pak 0,1 % ročně. Založení účtu, převody mezi účty i internetové bankovnictví jsou poskytovány zdarma).
Spoření u České spořitelny (do 200 000 Kč je úrok 0,2 % ročně, jinak zřízení a vedení účtu, stejně tak i příchozí úhrady a výpisy jsou zdarma. Stejně jako u jiných spořicích účtů, tak i zde máte peníze neustále k dispozici.)
mSpoření od mBank – zhodnocení až 0,4 % ročně, možnost šetřit si peníze až na osm různých cílů. Otevření účtu a jeho vedení je zdarma, peníze lze libovolně přesouvat mezi spořicím a běžným účtem.)
0 komentářů k zobrazení