Výhody půjčky už nalákaly nesmírné množství lidí, a tak není divu, že na tak vysokou…
Úvěry a půjčky, které současné bankovní a nebankovní instituce nabízí, by se daly rozdělit dle několika hledisek. Jedním z možných dělení jsou úvěry bez zajištění a se zajištěním. Jak si o takový úvěr bez zajištění zažádat, kolik si vlastně můžete půjčit a jaké jsou požadavky na žadatele?
Ocitli jste se v situaci, kdy si nutně potřebujete půjčit peníze, ale nemáte bance prakticky co nabídnout jako zástavu? Neztrácejte naději. Existují totiž finanční produkty, které vyhoví právě takovým žadatelům, jako jste vy. Jednou z možností je právě úvěr bez zajištění, kdy bance nemusíte ručit nemovitostí, ovšem připravte se na to, že vaše bonita bude prověřována v jiných oblastech.
Kolik si můžu půjčit na úvěr bez zajištění?
Úvěr bez zajištění vám jako žadateli může nabídnout několik málo tisíc, ale i desítky, ba i stovky tisíc korun. Někteří poskytovatelé půjček nabízí i milion korun bez zajištění. Žádná výhoda však není zadarmo, a proto si úvěry bez zajištění vždy dobře prověřte, především podrobně pročtěte podmínky smlouvy.
Dávejte přednost bankovním institucím před těmi nebankovními a soukromými finančními společnostmi!
I nebankovní instituce mohou na první pohled nabízet vysoce lákavé podmínky, ovšem při podrobnějším prozkoumání můžete zjistit, že zase až tak výhodné nejsou, a že se s nimi snadno můžete ocitnout nad propastí exekuce.
Co to vlastně je úvěr bez zajištění?
Úvěr bez zajištění obvykle poskytuje vyšší finanční částky bez zástavy a zajištění. Úvěr bez zajištění může mít podobu klasického spotřebitelského úvěru nebo běžné půjčky. Není však po vás vyžadována zástava nemovitosti.
Nejčastěji se úvěry bez zajištění ve vyšších částkách poskytují na financování bydlení – na koupi domu, bytu či na rekonstrukci nemovitosti. Účel však obvykle není zkoumán a vy ho nemusíte prokazovat.
Půjčka bez zajištění na financování nemovitosti
Chcete-li si půjčit peníze na financování nemovitosti, bude vám vyhovovat překlenovací úvěr bez zajištění, který v současné době nabízí celá řada stavebních spořitelen. Je však nutné mít stavební spoření a využít ho můžete v případě, že nemáte nárok zažádat si o úvěr ze stavebního spoření.
Podobné produkty nabízí například Wűstenrot nebo Českomoravská stavební spořitelna a půjčit si můžete obvykle až několik set tisíc korun. Částky vyšší jak 1 milion korun se v rámci úvěru bez zajištění půjčují jen velice zřídka.
Pokud máte možnost vzít si úvěr ze stavebního spoření nebo klasickou hypotéku, budou vám s největší pravděpodobností nabídnuty výhodnější podmínky, než jaké nabízí úvěr bez zajištění. Úrok je zde totiž vysoký, mnohdy až 6%. Je dobré také zvážit, zda peníze skutečně potřebujete právě teď, a pokud ne, je lepší pár let počkat, něco naspořit a pak si zažádat o úvěr se zajištěním, kde jsou úroky mnohem nižší.
Úvěr bez zajištění – na co si dát pozor?
První, co byste měli prověřit, pokud žádáte o úvěr bez zajištění, je výše úrokové sazby a výše poskytnuté částky. Zjistěte si jak vysoké je RPSN a prověřte také všechny podmínky, za jakých vám úvěr bez zajištění bude poskytnut.
Hodnocení
0 komentářů k zobrazení